Alüminyum Kutu Harf

Alüminyum harflerin ön yüzeylerinde 2mm 5754 alaşımlı alüminyum, yan yüzeylerinde 1.5mm 1050 alaşımlı alüminyum sac kullanmaktayız. Harflerin ön yüzey kesimlerini lazerle, yan yüzey şeritlerini giyotin makkatiyenrla kesiyoruz. İstenilen makale karakterinde kestiğimiz alüminyum harflerin, yan bantlarını elle biçimlendirdikten sonra argon kaynağı kullanarak, ön yüzeyleri ile birleştiriyoruz.Kaynak işi biten alüminyum harfler, zımparalanarak boya amacıyla hazır duruma getirilir. Zımpara prosedürü biten alüminyum harfler; elektrostatik toz boya sistemiyle ya da, akrilik boya ile istenilen ral sayısal dşayetindeki renkte boyanır. Bu biçimde imal edilen alüminyum harflere alüminyum kutu harf, alüminyum kabartma harfte denmektedir.

Boya prosedürü bitmiş alüminyum harflere, en sonışıklı olması istenmiş ise içerisine su geçirmez modül ledler monte ederek harfin üretim adımını bitirmiş oluruz. Bu biçimde aydınlatılmış harflere led gölge ışıklı alüminyum harf adı verilir.

Işığın, harfin ön yüzünden çıkması istenirse; ön yüzey, lazer ile amacıylae doğru kontur atılarak, kesilir. Harfin yan bantları ve boyası tamamlandıktan sonra ön yüzeyin altına pleksi yapıştırılır.

TOP