Eczane Tabelaları

Eczanelerin daha kurumsal, basit bulunabilir ve başka kurum ve firmalardan ayırt edilebilir olmasını gerçekleştiren kırmızı ve beyaz renklerle yapılan tabela modeline eczane tabelası olarak tanımlanmaktadır. Eczane tabelaları tek tip programı 2014 senesinde yürürlüğe girmiş olduğu halde resmi gazetede yayınlansa da bugün tam anlamıyla geçiş sağlanması mecburi duruma getirilmiştir.eczane-tabelasi-teknik-cizimleri-5
Eczane tabelaları zeminleri kompozit olmak kaydı ile eczane harfleri vakum yapılması ideal görülmüştür. Yeni devrede uygulanması mecburi bir başka konuysa tabelaların ışıksız olmasıdır. Sadece “ECZANE” makalesı ışıklandırılıp başka kalan yerler ışıksız olması mecburi tutulmuştur. Yeni uygulanacak yönetmelik ile haksız rekabet bölgeı ortadan kaldırılması planlanmıştır.

Eczane tabelası fiyatları eczanelerin cepheleri ve yapılacak tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri ile hesaplanıp menfaatilmaktadır. Tabela fiyatı hesaplamaları yapılırken yalnızca eczane tabelasına özgü olan standartlar göz önünde bulundurularak fiyatlar menfaatilmaktadır. Bunlardan ilki yapılacak tabelanın ışıksız olması. Yeni yasaa göre bütün eczane tabelalarına ışıksız olma mecburiluğu getirilmektedir.
Yalnız “Eczane” makalesı istenirse ışıklandırılacaktır. Hem de yapılması mecburi bir başka konuysa tabelada kullanılacak standart “ECZANE” harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılması mecburiluğudur. Bu yeni etkenler göz önünde bulundurulduğunda eczane tabelası fiyatı ile ilgili daha çeşitli ve doğru fiyat menfaatilması muhesastır.

TOP