Işıklı Reklam Tabelası

Işıklı Tabela; yapımında adından da anlaşılabileceği gibi, çoğu değişik aydınlatma malzemeleri sarfedilen bir reklam yöntemidir. Işıklı tabela ürünleri içerisine neon, led, floresan gibi aydınlatma ekipmanları tercih edilir. Bu yöntem, şirket tanıtımının gece karanlığında görünebilmesini gerçekleştiren tanıtım görselleridir. İçerisine eklenilen ışıkla, ön evresinde yer alan reklam yazıları her alandan basitçe farkedilebilir.Işıklı Tabela Nasıl Yapılır?

Işıklı tabelaların tasarımında arka ve ön bölümlerin ışığı yansıtabilen pleksi, vinil ya da folyo baskı tercih edilmektedir. Bu çalışmaların amacıylade alüminyum ya da demirden oluşturulan bir iskelet, bu iskelet çevresinde da 12cm'lik oluklu alüminyum profil konulmuştur. Ön yüzeyde ışık yaşamış pleksi (pleksiglas, akrilik) ya da polikarbon levhalar, arka yüzeyde ışığın eşit düzeyde yansıması amacıyla yerleştirilen alüminyum gofrajlı levha yer almaktadır. Genellikle aydınlatma vazifesini ise neon, led ya da floresanlarla sağlanmaktadır.

Standart ışıklı olanlar, hazır alüminyum kasalardan imal edilmektedir. Bu görsellerin 7cm’ den 15cm’ e kadar derinliği (en olarak) bulunmaktadır. Düz olarak montajının yapılmasının olası bulunduğu gibi, detaylı desenlerde ve şekillerde de yapılabilmektedir. Renkler konusu ile ilgili beyaz, siyah, kırmızı ve lacivert alternatifler bulunmaktadır.

TOP