Kompozit Kaplama

İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan meydana gelen alüminyum kompozit paneller, bubugünküde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif hedefli programlara dek geniş bir yelpazede kullanım kısmı bulmakta ve her geçen gün giderek çoğalan bir eğilimle süregelenlaşmaya devam etmiştir.

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, çağdaş mimaride kolaylıkla sarfedilen ve sık sık tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir manzara ve çağdaş çizgiler üretilmesine yardım eder. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanmak mümkünliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi durumuna getirmiştir.

Alüminyum Kompozit Panel, her iki yüzeyi detaylı kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non-toxic (etraf arkadaşı) polietilenden meydana gelen, dış yüzeyi farklı renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve program adımında renkli yüzeyin zarar görmemesi amacıyla plastik film kaplı olan ve çağdaş mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Binaların kaplanmasında taş ya da beton gibi malzemeler yerine Alüminyum Kompozit Panelleri’nin kullanılması binalara sıcak ve çağdaş manzaraler kazandırıyor. böylece görülmemiş ve temiz bir cepheye bulunduran binalar hem prestij kazanıyor, hatta bu binaların dşayetleri artıyor. Eski binalar da Alüminyum Kompozit Paneler ile kaplanarak yeni ve çağdaş bir tasarıma sahip oluyor.

TOP