Totem Tabela İzmir

Totem Tabela, açık alanlarda, şehirlerarası yollarda ve cadde kenarlarında kullanılan, uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir reklam çeşididir.Bu reklam görselleri işyeri, devlet müessese binaları veya büyük alış veriş merkezlerin fark edilmesi amacıyla geliştirilen gösterişli tabelalardır.

Totem Tabela Nasıl yapılır?

Totem tabelalar; bu işle uğraşan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kısaca anlatmak gerekirse; tasarım faaliyeti yapıldıktan sonra, grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği, alüminyum tabakalara geçirmek için, bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanılır. Bu kesiciler lazer ve CNC’dir. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirilerek kesim yapılır. Yerden yükseklikleri en az 3-4 m’dir. Oluşturulan tabela malzemelerine fırın boya denilen sistemle boya atılır.

Totem tabelaların kendi içinde de çeşitleri vardır. En bariz şekli ışıklı ve ışıksız olanlardır. Işıklı olanlar iç düzeneğe, elektrik tesisatı veyahut güneş enerjili sistem yerleştirilir. Bu tür tabelaların büyüklüğü, borularının içine bir insan sığacak genişliktedir.

TOP